Laser frakcyjny ablacyjny CO2 Bison

Laser frakcyjny ablacyjny CO2 Bison

Xel Bison laser


W ostatnim czasie wiele osób decyduje się na skorzystanie z dobroczynnego działania lasera frakcyjnego CO2. Jest to nowoczesne urządzenie, które dzięki technologii frakcjonowanej wiązki laserowej skutecznie pomaga usuwać problemy skórne związane z procesem starzenia, przebytymi urazami lub chorobami oraz pobudza ją do intensywnej regeneracji. Laser CO2 tworzy w skórze regularną siateczkę mikrouszkodzeń, które pobudzają znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie zdrowe komórki do wzmożonej regeneracji i odbudowy, dzięki czemu uzyskujemy nową i lepszą strukturalnie tkankę. Powstają wówczas nowe włókna kolagenowe, a skóra staje się zdecydowanie bardziej napięta, jędrna i elastyczna.

– Odmładzanie skóry- redukcja zmarszczek, drobnych przebarwień i rozszerzonych porów, poprawa napięcia skóry. Zabieg można wykonać na twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, dłoniach i innych częściach ciała.

– Redukcja zmarszczek wokół oczu i ust.

– Poprawa wyglądu powiek.

– Redukcja blizn potrądzikowych.

– Redukcja blizn pozabiegowych, pooparzeniowych, pourazowych.

– Redukcja rozstępów.

– Redukcja przebarwień, plam posłonecznych, plam starczych.

Wskazania

Przebieg zabiegu

Zabieg laserem frakcyjnym ablacyjnym CO2 BISON polega na wykonaniu na skórze poddawanej zabiegowi tysięcy mikroskopijnych mikrouszkodzeń. Dzięki temu że pomiędzy tzw. „dziurkami” pozostaje skóra nieuszkodzona, proces gojenia i regeneracji jest bardzo szybki. Proces powstawania tych tysięcy mikroskopijnych mikrouszkodzeń jest maksymalnie precyzyjny dzięki zamontowanemu nowoczesnemu skanerowi w laserze. W czasie wykonywania ich w skórze światło lasera podgrzewa fibroblasty i stymuluje je do bardzo intensywnej produkcji kolagenu, co poprawia napięcie skóry i redukuje zmarszczki. Efektem tak wykonanego zabiegu jest ujędrnienie i pogrubienie skóry, usunięcie przebarwień, spłycenie lub całkowita likwidacja zmarszczek, zamknięcie rozszerzonych porów, wyraźny efekt odmłodzenia skóry, a także usunięcie blizn i redukcja rozstępów.

Najczęstsze pytania naszych Pacjentów

CZY ZABIEG JEST BOLESNY?

Odczucia są indywidualne ? zwykle określane jako szczypanie, pieczenie, uczucie ciepła. Dlatego dla komfortu pacjenta zabieg zawsze wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, po odpowiednio wcześniejszym nałożeniu kremu znieczulającego typu Emla.

CZY ZABIEG JEST BEZPIECZNY?

Nowoczesne lasery, takie jak Fire-Xel, są wyposażone w skanery analizujące skórę podczas zabiegu, dzięki czemu parametry działania lasera są ustawiane indywidualnie dla każdego pacjenta, zapewniając mu komfort, skuteczność i bezpieczeństwo. Zabieg zawsze powinien być wykonywany przez doświadczonego laseroterapeutę. Lasery CO2 mają charakter medyczny!

JAK WYGLĄDA SKÓRA PO ZABIEGU LASEREM FRAKCYJNYM CO2?

Dzięki temu, że ablacja zachodzi tutaj w sposób kolumnowy, a nie jednolity, skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i opuchnięta (najbardziej w delikatnej okolicy oczu), nie ma natomiast krwawienia ani wrażenia „spalenia” naskórka. Po 2-3 dniach objawy te ustępują. Po upływie ok. 24 godzin w miejscu zabiegu mogą się pojawić mikroskopijne strupki, które wyłuszczają się w ciągu kilku dni. Pełen okres gojenia zwykle trwa około tygodnia.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ZABIEGU?

– Skóra poddawana zabiegowi nie może być opalona, dlatego nie należy opalać się na 14 dni przed zabiegiem.

– Nie należy stosować preparatów zawierających witaminę A (retinol), C, E (1 tydzień przed zabiegiem).

– Nie należy stosować kremów i maści zawierających sterydy (1 tydzień przed zabiegiem).

– Nie należy stosować leków: aspiryna, polopiryna, Acard, Polocard i inne zawierające kwas acetylosalicylowy (4 dni przed zabiegiem).

– Nie należy stosować niesterydowych leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych takich, jak: Ketonal, Ketoprofen, Ibuprom, Nurofen (4 dni przed zabiegiem)

– Nie należy zażywać ziół takich, jak: dziurawiec, nagietek.

– Należy poinformować lekarza wykonującego zabieg o wszystkich zażywanych lekach.

– Należy poinformować lekarza wykonującego zabieg o ewentualnej tendencji do opryszczki.

– Należy poinformować lekarza wykonującego zabieg o ewentualnym uczuleniu na leki znieczulające (lignokaina, tetrakaina).

– Jeżeli pacjent choruje na cukrzycę, również powinien o tym fakcie poinformować lekarza wykonującego zabieg.

JAK PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ PO ZABIEGU LASEROWYM?

Warto stosować kremy przyspieszające gojenie się skóry po laseroterapii i łagodzące zaczerwienienia. Nie zdrapuj strupków i nie stosuj kosmetyków ze składnikami, które mogłyby ją podrażnić, np. z kwasami czy retinoidami. Niezwykle ważna jest ochrona skóry przed promieniami UV przez minimum 6 tygodni od ostatniego zabiegu (i pomiędzy powtórzeniami), aby uniknąć pojawienia się przebarwień.

JAKIE SĄ PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU?

– Skłonność do tworzenia koloidów (bliznowców),

– leki immunosupresyjne.

– Leczenie aktywnego trądziku Izotretynoiną + 6 miesięcy.

– Stosowanie leków światłouczulających (odstawić 10 dni przed zabiegiem).

– Zioła: dziurawiec, nagietek.

– Kosmetyki z retinolem A.

– Otwarta rana na skórze w obszarze zabiegu stosowanie Roaccutane i innych retinoidów.

– Choroba nowotworowa skóry aktywna opryszczka.

– Ciąża, karmienie piersią są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.

LASER FRAKCYJNY ABLACYJNY CO2 BISON

Partia1 zabieg
Cała twarz1500 zł700 zł
Okolice oczu (powieki górne + dolne)800 zł350 zł
Skronie550 zł300 zł
Policzki1000 zł450 zł
Okolica ust600 zł300 zł
Czoło600 zł300 zł
Szyja1100 zł500 zł
Dekolt1300 zł550 zł
Twarz + szyja2000 zł900 zł
Twarz+ szyja + dekolt2500 zł1200 zł
Grzbiet rąk800 zł400 zł
Innecena ustalana indywidualnie
Pojedyncza bliznaod 150 zł
Rozstępy (cała partia np. brzuch)300-500 zł

Sprawdź też

Nasza strona wykorzystuje pliki cookie do celów statystycznych. Pliki cookie możesz wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej.
Akceptuje