09/07/2024

Depilacja laserowa bikini – jak wygląda zabieg?

Depilacja laserowa bikini to świetna opcja, jeśli zależy Ci na skutecznym i trwałym usunięciu owłosienia z miejsc intymnych. Jest to jednak ten rodzaj zabiegu, który może wywoływać u nas dyskomfort, głównie ze względu na konieczność rozebrania się w gabinecie. W oswojeniu z zabiegiem może pomóc Ci garść informacji na temat tego, jak on wygląda. Dowiedz się, jak przebiega depilacja laserowa bikini i jak się do niej przygotować.

Depilacja laserowa bikini – podstawowe informacje

Depilacja laserowa bikini jest bezpiecznym zabiegiem kosmetycznym, który usuwa owłosienie z miejsc intymnych. Depilację przeprowadza się z użyciem wiązki światła lasera. Nie jest to nic groźnego dla zdrowia, więc nie musisz się obawiać. Laser oddziałuje na włoski, przenikając przez skórę i dostając się do komórek macierzystych, macierzy włosa, brodawek i wybrzuszeń. Wiązka działa w taki sposób, że uszkadza meszki włosowe – to one odpowiadają za to, że włosy rosną. Gdy są uszkodzone – proces wzrostu zostaje zahamowany. 

Depilacja laserowa bikini jak się przygotować?

Depilacja laserowa jest prostym zabiegiem, niezwykle popularnym na całym świecie. Niemniej jednak wymaga również podjęcia pewnym kroków przed umówieniem się na wizytę. Jak się przygotować do depilacji laserowej bikini? Przede wszystkim zwróć uwagę na następujące kwestie:

  • Unikaj opalania – opalona skóra zwiększa ryzyko oparzeń i przebarwień, dlatego jeśli planujesz depilację laserową, zrezygnuj przed zabiegiem z opalania, stosowania samoopalaczy i nadmiernej ekspozycji na słońce.
  • Nie używaj pęsety i unikaj woskowania – metody golenia, które usuwają włosy razem z cebulkami, nie są korzystne przed depilacją laserową. Przed zabiegiem włosy muszą być w skórze, aby depilacja była skuteczna. 
  • Ogól się przed zabiegiem – ważne jest, aby włosy przed zabiegiem były krótkie, dlatego zgól je zwykłą maszynką, która nie usunie ich razem z cebulkami.
  • Porozmawiaj z naszym specjalistą – poinformuj kosmetologa o przyjmowanych lekach czy suplementach diety, co ułatwi ustalenie, czy występują przeciwwskazania do wykonania depilacji.

Jak przebiega depilacja laserowa bikini?

Jeśli to Twój pierwszy raz, z pewnością zastanawiasz się, jak przebiega depilacja laserowa bikini? To jeden z tych zabiegów kosmetycznych, które mogą powodować dyskomfort podobny do tego, jak na przykład podczas wizyty u ginekologa. Aby móc oswoić się z depilacją bikini, z pewnością pomogą Ci podstawowe informacje dotyczące tego, jak wygląda zabieg.

Pierwszym etapem jest konsultacja. Ważna jest ocena stanu Twojego zdrowia, przeprowadzenia wywiadu i ocenienia czy zabieg depilacji laserowej będzie dla Ciebie odpowiedni. Jeśli zmagasz się z niską odpornością na ból – nie przejmuj się – w Imperial Clinic pracujemy na bardzo nowoczesnym laserze z systemem chłodzenia, dzięki czemu nie ma konieczności stosowania znieczulenia miejscowego.

Jeśli konsultacja przebiegnie korzystnie – będziesz musiała rozebrać się od pasa w dół, założyć ochronną bieliznę i nałożyć na oczy okulary, które będą chroniły Twój wzrok. 

Osoba przeprowadzająca zabieg ustawi odpowiednie parametry lasera i nakieruje go na miejsce, z którego chcesz pozbyć się włosów. Depilacja trwa zwykle 5-25 minut, w zależności od indywidualnego przypadku. Samo naświetlanie to seria ruchów, która przypomina nieco strzały.

Depilacja laserowa bikini – ile zabiegów?

Ile zabiegów depilacji laserowej bikini jest potrzebnych, aby można było oczekiwać zadowalającego rezultatu? Zwykle potrzebnych jest minimum 6 depilacji, które wykonywane są w 4-6 tygodniowych odstępach czasowych. To, ile konkretnie będziesz potrzebować sesji może delikatnie się różnić. To kwestia, która jest zależna na przykład od koloru karnacji, typu włosa oraz ewentualnych zaburzeń hormonalnych, które wpływają na efektywność zabiegu. Depilacja laserowa jest bardzo skutecznym zabiegiem, szacuje się, że ma nawet 95% skuteczności. 

Dieta na celulit. Co jeść, a czego nie? 10/06/2024

Dieta na celulit. Co jeść, a czego nie?

Na czym polega depilacja laserowa? Sprawdź, zanim umówisz się na wizytę! 02/06/2024

Na czym polega depilacja laserowa? Sprawdź, zanim umówisz się na wizytę!

Endermologia jako skuteczna metoda walki z cellulitem 09/05/2024

Endermologia jako skuteczna metoda walki z cellulitem

Usuwanie blizn potrądzikowych: najskuteczniejsze sposoby 16/04/2024

Usuwanie blizn potrądzikowych: najskuteczniejsze sposoby