12/12/2023

Cellulit: czym jest i dlaczego powstaje?

Cellulit, znany również jako „skórka pomarańczowa”, to powszechny problem kosmetyczny dotykający zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Chociaż jest całkowicie naturalny i bezpieczny dla zdrowia, wiele osób poszukuje sposobów na jego redukcję.

Cellulit: co to jest?

Cellulit to zmiana w strukturze skóry, która powoduje nierówności i wgłębienia, przypominające skórkę pomarańczy. Dotyczy głównie obszarów takich jak uda, pośladki, brzuch i ramiona.

Przyczyny powstawania cellulitu

Cellulit powstaje w wyniku złożonego procesu, w którym kluczową rolę odgrywają:

 • Zaburzenia krążenia: Słabe krążenie krwi w tkankach skóry może prowadzić do gromadzenia się toksyn i tłuszczu, co sprzyja powstawaniu cellulitu.
 • Hormony: Hormony, takie jak estrogen, insulina, noradrenalina, hormony tarczycy, mogą wpływać na powstawanie cellulitu.
 • Genetyka: Skłonność do cellulitu może być również dziedziczna.
 • Styl życia: Niezdrowa dieta, brak aktywności fizycznej, palenie tytoniu i nadmierne spożywanie alkoholu mogą przyczyniać się do powstawania cellulitu.

Jak pozbyć się cellulitu?

Istnieją różne metody radzenia sobie z cellulitem, od zmian w stylu życia, przez kosmetyki, po zabiegi medyczne. Do popularnych metod należą:

 • Masaże i drenaż limfatyczny: Pomagają w poprawie krążenia i redukcji zastoju płynów.
 • Kremy antycellulitowe: Zawierają składniki aktywne, które mogą pomóc w redukcji cellulitu.
 • Ćwiczenia fizyczne: Regularna aktywność fizyczna wspomaga spalanie tłuszczu i poprawę krążenia.
 • Zdrowa dieta: Bogata w owoce, warzywa i błonnik dieta wspomaga detoksykację organizmu.

Zabiegi w Imperial Clinic

W Imperial Clinic oferujemy specjalistyczne zabiegi redukujące cellulit, które są bezpieczne, skuteczne i dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych Klientów. Nasi eksperci wykorzystują najnowocześniejsze technologie i metody, aby pomóc Ci osiągnąć gładką i jędrną skórę.

 • Schwarzy: To zaawansowany zabieg skoncentrowany na redukcji tkanki tłuszczowej oraz wzmacnianiu i rzeźbieniu mięśni. Idealny dla osób pragnących poprawić wygląd i kondycję swojego ciała.
 • ICOONE wielowymiarowy masaż: To innowacyjna metoda służąca do redukcji tkanki tłuszczowej, cellulitu oraz obrzęków. Zabieg ten skutecznie ujędrnia skórę, oferując widoczne rezultaty już po pierwszych sesjach.
 • Endermologia LPG: Ten popularny zabieg wykorzystuje technikę endermologii do redukcji tkanki tłuszczowej, cellulitu i obrzęków. Jednocześnie zapewnia ujędrnienie skóry, poprawiając jej elastyczność i wygląd.
 • Onda Deka: Najnowsza wersja tego zabiegu specjalizuje się w usuwaniu tkanki tłuszczowej, cellulitu oraz ujędrnianiu skóry, wykorzystując najnowocześniejszą technologię dla zapewnienia najlepszych efektów.
 • Alma SPADEEP: To zabieg skoncentrowany na ujędrnianiu sylwetki, redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu. Idealny dla osób poszukujących kompleksowego podejścia do modelowania ciała.
 • Storz Medical: Specjalizuje się w usuwaniu cellulitu i miejscowej tkanki tłuszczowej. To rozwiązanie dla tych, którzy pragną skupić się na konkretnych problematycznych obszarach.
 • EVO 3D: Ten rewolucyjny zabieg łączy aż 7 różnych technologii, oferując maksymalne wyszczuplenie i modelowanie ciała. Jest to kompleksowe rozwiązanie dla osób pragnących osiągnąć spektakularne efekty w modelowaniu sylwetki.

Pamiętaj, że cellulit to naturalna część ludzkiego ciała i nie powinien być powodem do wstydu. Jednak jeśli szukasz sposobów na jego redukcję, zapraszamy do kontaktu z Imperial Clinic, gdzie pomożemy Ci osiągnąć pożądane efekty.

📍Zygmunta Słomińskiego 7 lok. U3, Warszawa
📞+48 739 122 751
10/06/2024

Dieta na celulit. Co jeść, a czego nie?

02/06/2024

Na czym polega depilacja laserowa? Sprawdź, zanim umówisz się na wizytę!

09/05/2024

Endermologia jako skuteczna metoda walki z cellulitem

16/04/2024

Usuwanie blizn potrądzikowych: najskuteczniejsze sposoby