02/06/2024

Na czym polega depilacja laserowa? Sprawdź, zanim umówisz się na wizytę!

Depilacja laserowa jest bardzo popularną metodą usuwania owłosienia. Co kryje się za jej popularnością? Bez wątpienia duża skuteczność i poczucie komfortu. Na czym polega depilacja laserowa? Jak przygotować się na zabieg i czy jest się czego obawiać? Odpowiedź poznasz w artykule! 

Depilacja laserowa – co to jest? 

Depilacja laserowa jest prostym zabiegiem kosmetycznym, który wykorzystuje nowoczesną technologię do usuwania niechcianych włosków na dłużej. Bezpieczna wiązka laserowa kierowana jest na owłosione miejsce, po czym przenika przez skórę. W ten sposób naświetlane są komórki macierzyste, brodawki, wybrzuszenia i macierz włosa. Wiązka przekształca się w ciepło, które uszkadza meszki włosowe, które są odpowiedzialne za wzrost włosów. Prowadzi to do sytuacji, w której włoski na jakiś czas przestają rosnąć. 

Depilacja laserowa – jak działa?

Jak wygląda depilacja laserowa? To bardzo bezpieczny i skuteczny zabieg. Dzięki niej możesz zapomnieć o codziennej potrzebie golenia się. Gładka skóra i wysokie poczucie komfortu są w Twoim zasięgu. Jak działa depilacja laserowa i co zapewnia jej skuteczność?

  • działanie wiązki laserowej – to ona zapewnia skuteczność depilacji laserowej. Głowica lasera diodowego skierowana jest na skórę;
  • melanina wchłania światło z wiązki laserowej, które zostaje przekształcone w ciepło;
  • cebulka włosa zostaje uszkodzona i zniszczona, co sprawia, że przestaje rosnąć.

Skuteczność depilacji laserowej uzależniona jest od czasu, który zostanie na nią poświęcony. Zaleca się przeprowadzenie od sześciu do ośmiu sesji, które przeprowadzane są mniej więcej co sześć tygodni. 

Depilacja laserowa przed i po – o czym warto pamiętać?

Gdy wiesz już, jak wygląda depilacja laserowa, przyda Ci się wiedza, jak się do niej przygotować. Przede wszystkim warto stosować się do zaleceń kosmetologa dotyczących funkcjonowania po zabiegu. Trzeba pamiętać o tym, że depilacja laserowa jest zabiegiem, który nie skończy się na jednej wizycie i konieczne będzie dostosowanie się do zaleceń kosmetolożki. O czym warto pamiętać przed zabiegiem, ale i po nim? 

Depilacja laserowa – przed zabiegiem

Zanim zdecydujesz się na zrobienie sobie depilacji laserowej, warto jest przygotować na nią skórę. Unikaj opalania przez około 2-4 tygodnie przed rozpoczęciem depilacji. Opalona skóra niesie ze sobą ryzyko wystąpienia oparzeń. Przed zabiegiem unikaj również wyrywania sobie włosów – woskiem albo pęsetą. Wiązka laseru nie zadziała wtedy poprawnie, ponieważ wyrwane będą meszki włosowe. Zanim wejdziesz do salonu kosmetycznego, pamiętaj również o tym, aby Twoja skóra była gładka i ogolona. 

Depilacja laserowa – po zabiegu

Po zabiegu depilacji laserowej możesz mieć nieco zaczerwienioną i podrażnioną skórę. To naturalna reakcja organizmu i nie jest żadnym powodem do obaw. Efekt może nieco przypominać opaleniznę w mocnym słońcu. Po kilku godzinach – ewentualnie dniach –  skóra powinna wrócić do naturalnej barwy. Nie wychodź w tym czasie na słońce. Możesz stosować krem z filtrem SPF. Po zabiegu unikaj kosmetyków zawierających alkohol i innych substancji mogących wywoływać podrażnienia.

Depilacja laserowa w profesjonalnym salonie

Zabieg depilacji laserowej warto wykonać w profesjonalnym salonie. Dzięki temu zyskujesz gwarancję opieki specjalistów, którzy skutecznie wykonują zarówno te, jak i inne zabiegi kosmetyczne każdego dnia. Umów się na wizytę do naszego gabinetu Imperial Clinic i wspólnie pozbądźmy się nadmiernego owłosienia z Twojego ciała. Mamy nowoczesny sprzęt, atrakcyjne ceny i dużo uśmiechu, który sprawi, że poczujesz się u nas, jak u siebie. 

10/06/2024

Dieta na celulit. Co jeść, a czego nie?

09/05/2024

Endermologia jako skuteczna metoda walki z cellulitem

16/04/2024

Usuwanie blizn potrądzikowych: najskuteczniejsze sposoby

06/03/2024

Usuwanie przebarwień: najskuteczniejsze zabiegi na plamy na skórze