14/10/2022

Jakie zabiegi na twarz warto wykonać jesienią?

Okres jesienno-zimowy to idealny czas na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Po słonecznych wakacjach warto zregenerować skórę oraz poddać się bardziej inwazyjnym terapiom. W tym okresie jesteśmy zdecydowanie mniej narażeni na oddziaływanie promieni słonecznych. Pozwala to w sposób bezpieczny odbyć rekonwalescencję pozabiegową, bez narażenia skóry na nieestetyczne przebarwienia. Jednak na jakie zabiegi warto zdecydować się jesienią?

Zabiegi z wykorzystaniem urządzenia Dermapen do frakcyjnego mikronakłuwania skóry dają szereg możliwości pracy nad skórą – od dogłębnego jej nawilżenia i odżywienia do redukcji zmarszczek, blizn oraz przebarwień. Dla wzmocnienia efektywności procedury stosowane są preparaty z kwasem hialuronowym, witaminą C czy peelingami medycznymi TCA. Składniki te dobierane są adekwatnie do problemu oraz potrzeb naszego Pacjenta. Skóra podczas zabiegu jest poddawana kontrolowanemu uszkodzeniu, na skutek czego pojawia się stan zapalny. Dzięki mikrourazom rozpoczyna się proces przebudowy, a naskórek delikatnie się łuszczy. Pozwala to osiągnąć gładką, promienną i wyraźnie młodszą skórę.

  • Laser frakcyjny CO2

Jeśli Twoja skóra potrzebuje silnego resurfacingu to w okresie jesiennym warto pomyśleć o laserze frakcyjnym CO2. Energia świetlna, emitowana przez laser BISON jest pochłaniana przez zawartą w skórze wodę, która ulega podgrzaniu, a następnie odparowuje. Przez wysoką temperaturę uszkodzeniu ulegają komórki. Na skutek mikrourazów, w skórze rozpoczynają się procesy regeneracyjne, w tym tworzenie się nowych włókien kolagenowych. Efektem  wykonanego zabiegu jest ujędrniona i napięta skóra, spłycenie zmarszczek, redukcja przebarwień i rozszerzonych porów, wyraźny efekt odmłodzenia skóry. Możliwa jest także poprawa wyglądu blizn i redukcja rozstępów.

Zabieg laserowy Dye-VL z multifunkcyjnej platformy Alma Harmony XL PRO to skuteczny sposób fotoodmładzania, likwidacji zmian naczyniowych, rumienia oraz przebarwień skóry. Dzięki emisji światła z przedziału od 500 do 600 nm, skóra jest minimalnie narażona na ekspozycję innych długości światła, a tym samym zabieg staje się bezpieczniejszy, z mniejszym ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych. Wykonanie serii zabiegów laserowych pozwala na uzyskanie jędrnej skóry, ujednolicić jej koloryt, a także pozbyć się rozległych zmian naczyniowych.

Jeśli nie wiesz jaki zabieg jest dla Ciebie odpowiedni, serdecznie zapraszamy do Imperial Clinic, gdzie grono wyspecjalizowanych kosmetologów pomoże Ci dobrać kompleksową terapię do potrzeb Twojej skóry oraz doradzi w kwestii pielęgnacji pozabiegowej.

10/06/2024

Dieta na celulit. Co jeść, a czego nie?

02/06/2024

Na czym polega depilacja laserowa? Sprawdź, zanim umówisz się na wizytę!

09/05/2024

Endermologia jako skuteczna metoda walki z cellulitem

16/04/2024

Usuwanie blizn potrądzikowych: najskuteczniejsze sposoby